Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва
Прожити майже півтора століття й безліч цікавих подій, щоб бути зруйнованою обстрілами у часи, коли війни в Європі вже здавалися неможливими. Це — історія бібліотеки в Чернігові, місті на Півночі України.
Наприкінці 19 ст. тут розташовувалися навчальні класи для дітей-сиріт. Далі — перший і єдиний у Російській імперії український музей. Тоді меценат і колекціонер Василь Тарновський передав Чернігову власне зібрання українських старожитностей. Відкрити музей на базі унікальної колекції вирішили саме в цій будівлі, яку якраз перебудували в неоготичному стилі, додавши стрілчасті арки й пілястри.
Згодом музей старожитностей став Чернігівським історичним музеєм, а у 1978 році ухвалили рішення облаштувати в будівлі бібліотеку для юнацтва. У її фондах було майже 62 тис. видань, тут базувалися різноманітні гуртки, арт-центр, англомовний клуб тощо. Однак минулий час у попередньому реченні — не випадковість.
Ця історична споруда пережила дві світові війни, але була зруйнована російськими військами. У березні 2022-го окупанти скинули на її подвір'я 500-кілограмову фугасну бомбу, що фактично знищила стіни та перекриття будівлі, а також тисячі книжок.