Херсонес
Україна завжди мала тісні зв'язки з Європою — в тому числі й з колискою європейської цивілізації, як називають античну Грецію. Ще у VII ст. до н.е. тут з'явилася перша колонія еллінів — Борисфеніда. За нею виникли Ольвія, Пантікапей, Феодосія, Керкінітіда, Тіра, Ніконій та десятки інших містечок. Але найвідомішим полісом греків Північного Причорномор'я, ймовірно, був Херсонес.
Це було дійсно величне місто з агорою, театром, власною монетою, а також масштабною торгівлею ледве не з половиною Європи. За майже два тисячоліття свого існування місто побувало під владою Риму, Візантії, київських князів, Генуї. Лише у 1399 році воно було знищене Золотою ордою. Втім, Херсонес був настільки значним, що біля моря й досі височіють руїни могутнього колись полісу. У 2013-му їх навіть внесли до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Саме Херсонес приніс на українську землю справжні європейські цінності. «Не порушу демократії й тому, хто бажає зрадити або порушити, не дозволю». Це — цитата з присяги громадянина древнього Херсонесу. Чи не перші її рядки — саме про демократію та її важливість для кожного жителя міста. Ідеали свободи й справедливості й досі, через два тисячоліття, лишаються для України найважливішими.
Олександр Гладун
Олександр Гладун (Dunaewsky69) український композитор та музикант мультиінструменталіст. Починав як грайнд-кор барабанщик. З 1997 по 2001 рр. Олександр грав в духовому оркестрі на ударних інструментах. Сольний електронний проєкт Dunaewsky69 був заснований у 1996 році. Спочатку проєкту грав grindcore, noisecore та нойз. Після 2000 року став виконувати електронну музику, яка наразі знаходиться в рамках IDM, ambient та techno. Називає себе "Продуктивним електронним пілотом". Доробок Олександра налічує понад десяток альбомів, серед яких "Contiguity", "Nine Dark Waltzes”, "Panepistimio".