Крематорій
Відкрите в 1831 році Байкове кладовище є одним із найстаріших у Києві — на сьогодні тут налічується близько 200 тис. поховань. Є тут і свій колумбарій, в символічному центрі якого знаходиться унікальна споруда крематорію.
Над проєктом комплесу, відкритого у 1975 році, працювали архітектор Авраам Мілецький і подружжя художників-монументалістів Ади Рибачук і Володимира Мельниченка За їхнім задумом, крематорій і все навколо мали стати не просто утилітарним місцем, а простором прощання й зцілення після втрати. З цього народилася незвичайна будівля, знаковий об'єкт київського модернізму. Споруда в формі двох залізобетонних раковин вміщує дві зали для прощання й органічно поєднується з ландшафтом. Він також органічно вписався в ландшафт.
Шлях до крематорію проходить повз грандіозну Стіну пам'яті — величний 213-метровий барельєф, який сім років створювали Рибачук і Мельниченком. На ньому показаний життєвий шлях людини від народження до смерті, який судилося пройти кожному. Точніше, був показаний.
У 1982-му радянська влада назвала Стіну пам'яті чужою принципам соціалістичного реалізму. Попри спротив авторів, їхня семирічна робота була лише за три місяці повністю знищена — залита 1000 кубічними метрами бетону.
У 2021 році Україна розпочала роботи з відновлення Стіни пам’яті. А у 2024-му на честь Рибачук і Мельниченка в Києві відкрився й музей-майстерня.
Володимир Гнатенко
Володимир Гнатенко почав писати електронну музику, коли батько подарував йому
Електроакордеон Roland FR-3x. Зараз 25-річний продюсер з Луцька, Україна,
має кілька відомих релізів на таких лейблах, як «Where We Met», «Animals on
Психоделіки» та інших. Його платівка «Rainalice», яка зараз вийшла на «Kalahari Oyster Cult», містить усі характерні мотиви його концертних сетів і міні-альбомів на сьогоднішній день.
Його живі виступи схожі на витвір мистецтва, саундтрек з фільму. Меланхолійні
і в той же час динамічні, вони переносять вас в інший вимір. Паралельний проект Володимира Hena, в якому він грає на своїй електронній гітарі, можна окреслити чимось між берлінською школою, ембієнтом і інтелектуальною танцювальною музикою. Крім того, майбутні релізи на власному лейблі, який планується наприкінці цього року, представить ексклюзивну музику створену з великою любов'ю.